Real Madrid a scufundat "submarinul galben"

Data publicarii: Luni 03 Septembrie 2007, 13:52
Data actualizarii: Luni 03 Septembrie 2007, 13:52
VEZI AICI:VILLARREAL 0-5 REAL MADRID

Real Madrid nu a avut mila de Villarreal pe care a zdrobit-o cu 5-0 in a doua etapa din Primera Division. Echipa lui Bernd Schuster, cu un Sneijder in zile mari, a jucat excelent, creandu-si multe faze de poarta.

Cu 5 minute inainte de pauza, Raul a deschis scorul si a marcat al doilea sau gol din acest sezon, dupa ce a fost lansat de Sneijder. Acelasi Sneijder a executat excelent o lovitura libera in minutul 49 majorand scorul, iar imediat la reluare Viera a incasat si golul trei, dupa ce Van Nistelrooy a fructificat centrarea de pe partea dreapta a lui Sergio Ramos. Sneijder a reusit dubla in minutul 73 cu un sut frumos, iar scorul final a fost stabilit cu un sfert de ora inainte de final de catre Guti, care a adancit suferinta celor de la Villarreal cu un sut de la 25 de metri.