Real Madrid a castigat a 8-a Supercupa din istorie! Real Madrid 4 - 2 Valencia!

Data publicarii: Luni 25 August 2008, 01:37
Data actualizarii: Luni 25 August 2008, 18:22
Realul lui Schuster a reusit sa castige Supercupa Spaniei, la capatul unei duble manse cu Valencia, in care s-a inscris de 13 ori.

Chiar daca a fost invinsa cu 3-2 in primul meci, echipa lui Bernd Schuster a reusit sa intoarca rezultatul si a defilat timp de 90 de minute in fata unui public extraordinar.

Valencia a deschis scorul prin David Villa in minutul 32, iar opt minute mai tarziu, Madridul avea sa ramana in 10, dupa eliminarea lui Van der Vaart. Van Nistelrooy a adus egalarea din penalty in minutul 49, iar meciul era relansat. In minutul 74, acelasi Van Nisterooy vede al doilea galben si lasa Madridul cu numai 8 jucatori de camp. Chiar si asa, trupa lui Schuster a fost greu de rapus.

Pe rand, Sergio Ramos, Higuain si De la Red au reusit sa il invinga pe Hildebrand si au semnat victoria pentru madrileni. Valencia a mai avut o zvacnire in minutul 90, insa golul lui Morientes nu a putut schimba soarta meciului. 4-2 si Realul castiga a 8-a Supercupa din istorie.

Real Madrid: Casillas, Sergio Ramos, Pepe, Heinze, Miguel Torres, Diarrà, Van der Vaart, Guti, Raúl, Van Nistelrooy, Robben