VIDEO Real Madrid, ce meci nebun! Valencia 2-3 Real!

Duminica 13 Decembrie 2009, 08:04

Real a avut parte de un meci nebun pe Mestalla unde a batut cu 2-3 pe Valencia!

AS: "Real a stralucit pe Mestalla!"
Marca: "Realul este o echipa mare si fara Kaka si C.Ronaldo!"

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Fara starurile Kaka si Cristiano Ronaldo, Realul a castigat un meci epic in deplasare la Valencia unde a condus de doua ori, insa a fost egalata de fiecare data, iar pe final Garay a reusit golul victoriei.

Dubla lui Higuain a fost neutralizata de golurile lui Villa si Joaquin din minutele 60 si 80. Realul insa a demonstrat forta si a reusit sa inchida conturile la 3 minute dupa ce Valencia egalase din nou.

Madridul este la 5 puncte de Barcelona in clasament insa echipa lui Guardiola are un meci in plus.

Echipe de start:

Valencia: César, Bruno, David Navarro (Joaquín, m.75), Dealbert, Mathieu (Miguel, m.87), Albelda, Marchena, Pablo, Banega, Mata , Villa.

Real Madrid: Casillas, Sergio Ramos, Pepe (Garay, m.45), Albiol, Arbeloa, Xabi Alonso, Lass Diarra, Van der Vaart (Raúl, m.74), Marcelo, Benzema (Granero, m.84) , Higuaín

Marcatori: 0-1, m.53: Higuain. 1-1,m.58: Villa. 1-2, m.64: Higuain. 2-2, m.79: Joaquin. 2-3, m.82: Garay