VIDEO Real Madrid, ce meci nebun! Valencia 2-3 Real!

Data publicarii: Duminica 13 Decembrie 2009, 08:04
Data actualizarii: Duminica 13 Decembrie 2009, 08:20

Real a avut parte de un meci nebun pe Mestalla unde a batut cu 2-3 pe Valencia!

AS: "Real a stralucit pe Mestalla!"
Marca: "Realul este o echipa mare si fara Kaka si C.Ronaldo!"

Fara starurile Kaka si Cristiano Ronaldo, Realul a castigat un meci epic in deplasare la Valencia unde a condus de doua ori, insa a fost egalata de fiecare data, iar pe final Garay a reusit golul victoriei.

Dubla lui Higuain a fost neutralizata de golurile lui Villa si Joaquin din minutele 60 si 80. Realul insa a demonstrat forta si a reusit sa inchida conturile la 3 minute dupa ce Valencia egalase din nou.

Madridul este la 5 puncte de Barcelona in clasament insa echipa lui Guardiola are un meci in plus.

Echipe de start:

Valencia: César, Bruno, David Navarro (Joaquín, m.75), Dealbert, Mathieu (Miguel, m.87), Albelda, Marchena, Pablo, Banega, Mata , Villa.

Real Madrid: Casillas, Sergio Ramos, Pepe (Garay, m.45), Albiol, Arbeloa, Xabi Alonso, Lass Diarra, Van der Vaart (Raúl, m.74), Marcelo, Benzema (Granero, m.84) , Higuaín

Marcatori: 0-1, m.53: Higuain. 1-1,m.58: Villa. 1-2, m.64: Higuain. 2-2, m.79: Joaquin. 2-3, m.82: Garay