VIDEO Reacția lui Carlo Ancelotti, după ce Arda Guler a fost aproape să marcheze un gol fabulos: "Puțini încearcă un asemenea șut"

Real Madrid Arda Guler Carlo Ancelotti Spania
Data publicarii: Sambata 16 Martie 2024, 20:38
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2024, 21:00

Real Madrid, liderul din La Liga, a obţinut o victorie fără emoţii, scor 4-2 în deplasare cu Osasuna, într-un meci din etapa a 29-a.

Golurile lui Real Madrid au fost reuşite de Vinicius Junior, în minutele 4 şi 64, Dani Carvajal (18) şi Brahim Diaz (61). Pentru formaţia din Pamplona au marcat Ante Budimir (7) şi Iker Munoz (90+1). Partida a fost reeditare a finalei de anul trecut a Cupei Spaniei, câştigată de echipa antrenată de Carlo Ancelotti.

După această victorie, Real Madrid a acumulat 72 de puncte şi are un avantaj important față de urmăritoare, care au un meci mai puţin disputat, Girona, FC Barcelona şi Atletico Madrid având 62, 61, respectiv 55 de puncte.

Laude pentru Arda Guler din partea lui Carlo Ancelotti

Introdus pe teren în minutul 85, Arda Guler a fost aproape să marcheze un gol spectaculos. Turcul a primit o pasă la mijlocul terenului, a observat că portarul era ieșit din poartă și a șutat de la distanță, mingea oprindu-se în transversală.

La finalul meciului, Carlo Ancelotti a comentat încercarea lui Arda Guler, iar tehnicianul a avut o reacție directă.

"Este un gol pentru noi, nu contează că nu a intrat în poartă. Se simte de parcă a marcat, puțini jucători încearcă asemenea șut. Am văzut foarte puțini fotbaliști cu așa multă încredere la vârsta de doar 19 ani", a afirmat Carlo Ancelotti.