Razvan Marin, o noua evolutie sigura! Internationalul roman a reusit o pasa de gol in meciul cu Sassuolo

Razvan Marin Cagliari Italia Serie A Spania Razvan Marin, evolutie SOLIDA pentru Cagliari! Internationalul roman a reusit o pasa de gol
Data publicarii: Duminica 31 Ianuarie 2021, 20:50
Data actualizarii: Luni 01 Februarie 2021, 01:32

Cagliari a jucat pe teren propriu, impotriva lui Sassuolo, intr-un meci al etapei a 20-a din Serie A.

Razvan Marin a fost titular la Cagliari, e evoluat pe durata intregii partide si a avut o evolutie buna. In minutul 75, fostul jucator de la Ajax a primit o pasa in lateral, pe partea dreapta. Marin a centrat perfect, iar Joao Pedro a trimis a mingea in poarta.

Totusi, echipa romanului nu a reusit sa obtina cele 3 puncte. Echipa condusa de fostul jucator de la CFR, De Zerbi, a egalat la ultima faza a meciului. In minutul 90+4, Jeremie Boga a trimis un sut frumos in partea stanga a portii, iar scorul final a fost 1-1.

Dupa acest rezultat, Cagliari ramane pe loc retogradabil, 18, avand 15 puncte acumulate, dupa 20 de etape jucate. Sassuolo a urcat pe locul 8, cu 31 de puncte.