Raul salveaza Realul intr-un meci nebun cu Espanyol!

Data publicarii: Luni 06 Octombrie 2008, 00:15
Data actualizarii: Luni 06 Octombrie 2008, 00:28
Espanyol a fost la  un pas sa provoace surpriza in Primera chiar pe Santiago Bernabeu!

Dupa ce a condus Real Madrid acasa de doua ori, Espanyol nu a reusit decat un egal 2-2 la Real. Eternul Raul i-a salvat inca o data pe oamenii lui  Bernd Schuster intr-un meci de infarct in care ambele echipe s-au intrecut in ratari.

Raul Tamudo a obtinut un penalty in minutul 21 si tot el l-a transformat producand socul pe Bernabeu. Dupa 4 minute Raul a egalat. In minult 32 Luis Garcia a facut 2-1 pentru Espanyol, insa galacticii au revenit prin acelasi Raul care a dat lovitura cu cateva secunde inainte de pauza

Valencia ramane lider in Spania, in timp ce Barcelona este pe 4 la egalitate de puncte cu Madrid care ocupa locul 5.