Răsturnare de situație! Lionel Messi nu se va întâlni cu reprezentanții Barcelonei!

Data publicarii: Luni 24 Aprilie 2023, 09:34
Data actualizarii: Luni 24 Aprilie 2023, 09:35

Lionel Messi a ales să revină în Barcelona pentru câteva zile.

Viitorul lui Lionel Messi (35 ani) la PSG pare încheiat. Cu două luni înainte de încheierea contractului, starul argentinian nu și-a prelungit înțelegerea cu actuala campioană a Franței, iar șansele să continue pe Parc des Princes și în sezonul 2023-2024 sunt minine.

Messi nu se va întâlni cu Joan Laporta și oficialii Barcelonei

În ultima perioadă, Messi a fost asociat cu o revenire la FC Barcelona, club pentru care a fost legitimat de la 13 la 34 de ani. Mai mult, se vehicula că în această săptămâna, deținătorul a 7 Baloane de Aur va profita de zilele libere și va avea o discuție cu reprezentanții de pe Camp Nou pentru a-și stabili planul pentru următorul an. Doar că sport.es anunță că nu a fost programată nicio întâlnire între cele două părți, iar Lionel Messi va merge la casa din Calanonia doar pentru a se relaxa alături de familie și prieteni.

La aproape 36 de ani, Messi încă strălucește. În 36 de meciuri disputate pentru PSG în acest sezon a marcat 20 de goluri și a oferit 19 pase decisive. Cifre mult mai bune decât în primul an pe Parc des Princes, când a înscris de 11 ori și a livrat 15 assist-uri în 34 de partide.

Fanii i-au scandat numele lui Lionel Messi în Barcelona - Atletico Madrid 1-0

FC Barcelona a făcut un nou pas către titlu. A câștigat pe teren propriu cu Atletico Madrid, 1-0, în runda 30 din LaLiga, singurul gol al partidei fiind marcat de Ferran Torres (44 ani), în minutul 44.

Însă, momentul culminant al partidei s-a petrecut în minutul 10, când întreg publicul de pe Camp Nou i-a scandat numele lui Lionel Messi, fotbalistul care a marcat 572 de goluri și a ofeit 303 pase decisive pentru echipa catalană.