VIDEO Prin ce emoții a trecut Real Madrid în prima etapă din La Liga: Alaba, gol la prima atingere!

Real Madrid Almeria David Alaba Karim Benzema Lucas Vazquez Spania
Data publicarii: Luni 15 August 2022, 10:06
Data actualizarii: Luni 15 August 2022, 10:22

Câștigătoarea Ligii Campionilor și a Supercupei Europei s-a chinuit cu modesta Almeria, 2-1 după ce a fost condusă din minutul 6.

Real Madrid, câștigătoarea Ligii Campionilor și a Supercupei Europei, a tremurat serios în fața modestei Almeria în prima etapă din La Liga, campionatul Spaniei.

Largie Ramazani a deschis scorul în minutul 6 pentru Almeria, o echipă nou-promovată, iar madrilenii au revenit greu, în a doua repriză.

Lucas Vazquez a egalat în minutul 61 din pasa lui Karim Benzema, iar David Alaba, introdus în minutul 74, a marcat golul victoriei din lovitură liberă, la doar câteva secunde după ce a intrat pe teren, la chiar prima atingere!