Parada SECOLULUI in Spania! Pustiul care i-a scos din minti pe galactici cu 2 interventii FABULOASE! Faza dupa care Ronaldo si-a pierdut mintile: VIDEO

Atletico Madrid Real Madrid Spania
Data publicarii: Sambata 18 Mai 2013, 13:42
Data actualizarii: Sambata 18 Mai 2013, 13:44

Atletico Madrid a castigat Cupa Spaniei cu 2-1 in prelungiri! Partida a fost aproape de a ajunge la penalty-uri insa un om s-a opus intr-un mod incredibil!

Thibaut Courtois, tanarul portar al celor de la Atletico Madrid, este erou dupa finala Cupei Spaniei! Chiar daca Miranda a marcat golul care i-a adus trofeul lui Atletico si prima victorie in fata rivalei din 1999, Courtois a fost omul meciului!

Portarul care apartine de Chelsea a reusit doua interventii cu adevarat incredibile in prelungirile partidei! Mai intai l-a blocat pe Higuain dupa sutul din voleu al atacantului argentinian.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA PARADA LUI COURTOIS IN FATA LUI HIGUAIN

Apoi a venit una dintre cele mai frumoase interventii vazute in fotbal in ultimii ani! Courtois l-a blocat incredibil pe Mesut Ozil la o faza la care germanul era sigur ca va inscrie si va duce meciul la penalty-uri!

CLICK AICI PENTRU A VEDEA PARADA LUI COURTOIS IN FATA LUI OZIL

A fost ultima ratare a celor de la Real - la cateva minute distanta, Cristiano Ronaldo a primit cartonasul rosu si totul s-a naruit pentru Real