Panica la Real Madrid! Lui Di Maria i s-a facut rau cand s-a bucurat la golul lui Benzema si a ramas intins pe gazon! Ce s-a intamplat

Angel Di Maria Barcelona Real Madrid Spania
Data publicarii: Duminica 23 Martie 2014, 22:23
Data actualizarii: Duminica 23 Martie 2014, 22:39

Moment de panica la Real Madrid, la primul gol al lui Benzema in El Clasico.

In minutul 20, in clipa in care Barcelona avea 1-0 pe Bernabeu, dar Benzema a reusit sa egaleze dupa o pasa de gol superba a lui Di Maria.

Jucatorii Realului s-au dus la coltul terenului si au sarbatorit bucuria alaturi de fani, dar in clipa in care s-au indreptat spre centrul terenului, ceva neobisnuit s-a petrecut.

Di Maria a ramas in urma lor, s-a oprit, s-a lasat pe genunchi si apoi pe spate, intins pe gazon. Fara sa fie lovit, Di Maria a ramas intins pe iarba, moment in care medicii au intrat alertati.

Lui Di Maria i s-a facut rau, dar a putut continua. 4 minute mai tarziu, acelasi Di Maria a mai dat o pasa de gol, tot pentru Benzema.

"Angel Di Maria! Angel Di Maria! Omul asta e ridicol! Cum face asta? Aproape ca a lesinat in urma cu cateva minute iar acum il terorizeaza pe Alves" scriu cei de la Guardian dupa fazele reusite de cel mai bun jucator din startul de meci.