OFICIAL! Tata Martino a anuntat ca pleaca dupa meciul cu Atletico: "Nu mai suntem staff-ul Barcei!" Cine e favorit sa-i ia locul

fc barcelona Tata Martino Spania
Data publicarii: Sambata 17 Mai 2014, 22:43
Data actualizarii: Sambata 17 Mai 2014, 23:04

Tata Martino a antrenat-o pentru ultima data pe Barcelona in meciul care a insemnat pierderea titlului in fata celor de la Atletico Madrid

Luis Enrique, principalul favorit

Tata Martino a anuntat dupa ce Barcelona a pierdut titlul insa Spania ca va pleca de la Barcelona.

"Vreau sa va comunic, de comun acord cu conducerea clubului, ca nu mai suntem staful tehnic al FC Barcelona" , a spus Martino, facand referire si la antrenorii secunzi. Gerardo Martino se afla la conducerea tehnica a FC Barcelona din iulie 2013.

Atletico Madrid a castigat pentru a zecea oara campionatul Spaniei, dupa ce a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu rivala FC Barcelona, in ultima etapa a editiei de campionat 2013/2014. FC Barcelona a deschis scorul prin Alexis Sanchez, in minutul 34, iar Atletico a inscris golul care i-a adus titlul prin Godin, in minutul 49.

Atletico Madrid incheie campionatul cu 90 de puncte, in timp ce FC Barcelona are 87 de puncte, la fel ca a treia clasata, Real Madrid.

Favorit la inlocuirea lui Tata Martino este Luis Enrique, cel care a anuntat vineri ca nu va mai ramane la Celta Vigo dupa finalul acestui sezon.

Sursa: Mediafax