Neymar s-a transformat la Barcelona! Diferenta importanta fata de jucatorul din Brazilia! Primul gol la Barca si toate fazele de la meciul cu Atletico: VIDEO

Neymar da Silva Atletico Madrid fc barcelona Spania
Data publicarii: Joi 22 August 2013, 08:09
Data actualizarii: Joi 22 August 2013, 09:06

► Da-le gol, Grozav! Bate-i, Hamza! Contra, macel ca pe vremuri! Swansea - Petrolul, azi 21:00, in direct PRO TV si Voyo.ro!

Neymar a fost ales omul meciului partidei cu Atletico de pe Vincente Calderon din turul Supercupei Spaniei de catre jurnalistii de la Sport de Catalunya. Meciul s-a terminat 1-1, Neymar inscriind golul Barcei in a doua repriza.

Neymar nu a fost titular nici de aceasta data la Barca - la fel ca la partida cu Levante, brazilianul a fost introdus pe teren in a doua repriza. 'Tata' Martino stie ca Neymar nu este 100% si vrea sa-l introduca treptat in mecanismul Barcei.

In minutul 59, Neymar i-a luat locul lui Pedro in atacul Barcei. Nu l-a prins pe Messi pe teren, schimbat la pauza cu Cesc Fabregas. Neymar nu a avut nevoie decat de 7 minute pentru a inscrie cu o lovitura de cap la centrarea lui Dani Alves.

Fata de jucatorul care impresiona pe toata lumea in Brazilia, Neymar pare schimbat la Barca. Acuzat ca uneori este prea individualist si ca incearca sa-si umileasca adversarii pe cand evolua la Santos, Neymar incearca sa joace cat mai rapid si paseaza imediat la Barca

Returul Supercupei Spaniei va avea loc pe Nou Camp miercurea viitoare de la miezul noptii.