Messi, recuperat dupa accidentarea din derbyul cu Atletico. Starul Barcelonei ar putea juca o repriza cu Deportivo, ca sa se incalzeaza pentru City

Lionel Messi Barcelona la liga Spania Spania
Data publicarii: Duminica 09 Octombrie 2016, 17:40
Data actualizarii: Duminica 09 Octombrie 2016, 17:54

Leo Messi s-a accidentat in derby-ul Barcelona - Atletico, pe 21 septembrie, iar de atunci nu a mai jucat niciun minut. Acesta isi revine insa incet-incet dupa ruptura suferita la aductori.

Leo Messi a revenit in urma cu doua zile in sala de forta, dupa o pauza pricinuita de accidentarea suferita la aductori. Atacantul Barcelonei s-a rupt in derbyul cu Atletico, disputat pe 21 septembrie si nu a mai jucat de atunci. Pentru Messi, pauza prilejuita de meciurile echipelor nationale a venit insa foarte bine.

Leo Messi nu a putut evolua in ultimele partide ale Barcelonei, nici pentru nationala Argentinei, care a reusit doar un 2-2 cu Peru, la Lima, pe 7 octombrie.

Starul Barcelonei va putea reveni insa pe teren incepand cu urmatoarea partida a echipei sale, anunta jurnalistii catalani.

Argentinianul va intra in partida cu Deportivo, programata peste 6 zile, pe 15 octombrie.

Luis Enrique vrea sa-i dea chiar o repriza lui Messi in meciul cu Deportivo, dat fiind ca la 4 zile distanta Barcelona va intalni Manchester City.