Mesajul lui Messi dupa inca o umilinta grea administrata Realului si rivalului Ronaldo. Ce spune argentinianul despre revenirea pe teren si despre titlu

Lionel Messi Barcelona El Clasico Real Madrid Spania Spania
Data publicarii: Duminica 22 Noiembrie 2015, 16:50
Data actualizarii: Duminica 22 Noiembrie 2015, 17:00

Barcelona a umilit Real Madrid cu 4-0 chiar pe Santiago Bernabeu, iar Messi a revenit pe teren dupa aproape doua luni de absenta. Chiar daca n-a marcat, argentinianul a hartuit apararea adversa timp de mai bine de jumatate de ora, cat a evoluat.

Fanii Barcei au avut ieri doua motive de bucurie. Pe langa scorul fluviu administrat Realului pe Bernabeu, Barcelona l-a reavut in teren si pe Leo Messi, cel care a putut reintra pe gazon dupa o pauza de aproape doua luni.

Messi l-a inlocuit pe Rakitic in minutul 57 al partidei si a evoluat timp de mai bine de jumatate de ora la un nivel bun. Chiar daca nu a inscris, acesta a fost periculos la mai multe faze.

Dupa meci, Messi le-a transmis un mesaj si fanilor.

"Victorie mare in El Clasico si un sentiment bun, la revenirea mea pe teren. Mai este drum lung, dar vom continua sa luptam sa castigam fiecare meci pe care il jucam", a scris Lionel Messi pe pagina personala de Facebook.

Gran victoria en el Clásico y buenas sensaciones al volver a las canchas. Nos queda muchísimo por delante, pero vamos a...