GENIAL! James a dat radarul peste cap in ultimul meci al lui Real Madrid! Ce viteza a avut mingea cu care a dat gol! VIDEO

Spania
Data publicarii: Joi 30 Aprilie 2015, 09:16
Data actualizarii: Joi 30 Aprilie 2015, 09:34

Real Madrid a castigat cu 3-0 cu Almeria si ramane pe locul doi, la doua puncte de Barcelona.

Galacticii au inceput tare pe Bernabeu, cu Almeria, insa golul a venit abia cu un minut inainte de pauza. James Rodriguez a inscris cu un sut fara preluare, dupa respingerea apararii adverse.

Executia sa a fost una foarte puternica, mingea fiind trimisa sub bara. Dupa meci, televiziunea spaniola a anuntat si care a fost viteza cu care a zburat balonul - 100 km/h!

A fost golul 100 pentru Real Madrid in acest sezon, in campionat, iar pentru James a insemnat a 16-a reusita in 37 de partide in tricoul galacticilor.

Real este singurul club din Spania care a ajuns la 6 sezoane la rand cu peste 100 de goluri marcate.