VIDEO Fără resentimente! Ce a declarat Carlo Ancelotti după ce a hotărât să nu-l mai introducă pe teren pe Arda Guler, pregătit de schimbare

Arda Guler Carlo Ancelotti Real Madrid Spania
Data publicarii: Luni 26 Februarie 2024, 08:52
Data actualizarii: Luni 26 Februarie 2024, 09:07

Real Madrid a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 1-0, pe FC Sevilla, în etapa a 26-a din La Liga.

Madrilenii au marcat în minutul 10, prin Lucas Vazquez, dar golul a fost aulat de VAR. În partea secundă, Valverde a lovit bara (minutul 49), iar Luka Modric a înscris cel de-al doilea gol din acest sezon, în minutul 81, aducând victoria Los Blancos.

Real Madrid a ajuns la 65 de puncte şi este lider în clasament, la 8 puncte de echipa de pe locul secund, FC Barcelona. Pe locul al treilea, cu un meci mai puţin disputat, este Girona, care a adunat 56 de puncte.

Arda Guler, lăsat pe banca de rezerve

Cu câteva secunde înainte că Luka Modric să marcheze golul victoriei, Arda Guler a fost chemat de la încălzire pentru a fi introdus pe teren.

Reușita mijlocașului croat i-a schimbat planurile tehnicianului, iar jucătorul de 19 ani nu a mai fost schimbat și a fost trimis la loc, pe banca de rezerve.

"Arda Guler? Am avut un plan cu Arda înainte ca Modric să marcheze, apoi mi-am schimbat părerea. Arda înțelege foarte bine. Iar dacă nu înțelege, nimic nu se întâmplă, dar nu trebuie să dau explicații", a spus Carlo Ancelotti, după meci.