VIDEO Fanii lui Real Madrid, alături de Cristiano Ronaldo. Ce au făcut în minutul 7 al meciului cu Espanyol

Cristiano Ronaldo la liga Real Madrid Spania Spania
Data publicarii: Sambata 30 Aprilie 2022, 18:02
Data actualizarii: Sambata 30 Aprilie 2022, 18:03

Fanii lui Real Madrid sunt alături de Cristiano Ronaldo, după ce unul dintre copiii starului portughez a murit la naștere.

Pe 18 aprilie, Ronaldo a anunțat că unul dintre gemenii pe care îi aștepta alături de partenera sa Georgina Rodriguez a murit la naștere. Lumea fotbalului a trimis o mulțime de mesaje de susținere pentru fotbalistul lui Manchester United, iar fanii lui Real Madrid nu au rămas mai prejos.

Fanii lui Real Madrid, alături de Cristiano Ronaldo

La meciul cu Espanyol, în urma căruia Real Madrid poate deveni matematic campioana Spaniei, fanii de pe Santiago Bernabeu au scandat: "Cristiano, Cristiano". S-a întâmplat în minutul 7, numărul purtat de fotbalistul portughez.

• Meciul cu Espanyol este primul jucat de Real Madrid pe teren propriu după anunțul tragic făcut de Cristiano Ronaldo.

Ronaldo a jucat la Real Madrid în perioada 2009-2018, unde a devenit cel mai bun marcator din istoria clubului spaniol, cu 450 de goluri în 438 de meciuri jucate.

Un gest similar a fost făcut și de fanii lui Liverpool la meciul cu Manchester United, scor 4-0. Suporterii de pe Anfield s-au ridicat în picioare în minutul 7 și au cântat "You'll Never Walk Alone" în semn de susținere față de jucătorul rivalei.

Starul portughez a ținut să le mulțumească fanilor lui Liverpool prin intermediul rețelelor sociale, atașând și clipul cu momentul emoționant de pe Anfield.

"O lume, un sport, o familie globală. Mulțumesc, Anfield. Eu și cei din familia mea nu vom uita niciodată acest moment de respect și compasiune", a scris Cristiano Ronaldo, pe Instagram.