Din nou MSN. Messi, Suarez si Neymar au marcat si au dus-o pe Barca in sferturile Cupei Spaniei. VIDEO

Barcelona Athletic Bilbao Lionel Messi Luis Suarez Spania Spania
Data publicarii: Joi 12 Ianuarie 2017, 09:55
Data actualizarii: Joi 12 Ianuarie 2017, 10:08

Messi, Suarez si Neymar au marcat cu totii in poarta lui Bilbao si au dus-o pe Barcelona in sferturile Cupei Spaniei. Neymar a inscris dupa mai bine de 1.000 de minute, iar Suarez a ajuns la 100 de goluri in tricoul blaugrana.

Cei trei atacanti ai Barcelonei au marcat fiecare in poarta lui Bilbao, iar formatia catalana s-a impus cu 3-1, calificandu-se in sferturile Cupei.

Suarez a deschis scorul in minutul 36, dupa ce in minutul 26 a avut un gol anulat pe motiv de ofsaid.

Neymar a facut 2-0 in debutul reprizei secunde, dintr-un penalty obtinut tot de el, pentru ca Saborit sa reduca din diferenta pentru Bilbao.

Leo Messi a inchis tabela in minutul 78, marcand din nou dintr-o lovitura libera.

Alte echipe calificate: Atletico Madrid, Deportivo Alaves, Alcorcon, Real Sociedad, Sevilla si Real Madrid.

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO AL MECIULUI BARCELONA 3-1 BILBAO

Barcelona 3-1 Bilbao