Dezlantuit! Ronaldo si Real Madrid s-au razbunat dupa infrangerea din Liga: 4-0 cu Eibar. Portughezul, primul fotbalist care inscrie 30+ goluri in 6 sezoane consecutive

Cristiano Ronaldo la liga Lionel Messi Real Madrid Spania Spania
Data publicarii: Sambata 09 Aprilie 2016, 19:09
Data actualizarii: Sambata 09 Aprilie 2016, 19:18

Marti, 21:45, IN DIRECT la ProTV: Real Madrid vrea REMONTADA in returul sferturilor UCL, impotriva lui Wolfsburg

Invinsi la mijlocul saptamanii trecute cu 0-2 la Wolfsburg, madrilenii s-au razbunat pe Santiago Bernabeu in fata micutei Eibar. Real Madrid s-a impus cu 4-0, gratie golurilor marcate de James Rodriguez, Lucas Vazquez, Cristiano Ronaldo si Jese Rodriguez.

Pentru Real, meciul cu Eibar a fost ultima "repetitie" inaintea returului sferturilor UEFA Champions League. Real Madrid vrea "remondata" dupa 0-2 cu Wolfsburg in retur! Real Madrid - Vfl Wolfsburg se vede la ProTV, marti, de la 21:45.

In urma golului marcat in poarta lui Eibar, Cristiano Ronaldo i-a egalat pe Jonas (Benfica), Gonzalo Higuain (Napoli) si Zlatan Ibrahimovic (PSG), care ajunsesera deja la cota 30 in acest sezon in campionatele in care activeaza.

Portughezul a bifat insa si un nou record. Acesta a devenit primul fotbalist din top 5 campionate ale Europei care inscrie 30+ goluri in 6 sezoane consecutive.

Inaintea lui CR, doar doi fotbalisti ai Realului mai reusisera sa marcheze 30+ goluri intr-un sezon: Di Stefano (1956/57) si Hugo Sanchez (1986/87).