Demonstrație de forță pentru Atletico Madrid în La Liga: a depășit-o pe Real. Cifrele impresionante ale lui Antoine Griezmann

Atletico Madrid Antoine Griezmann la liga Spania
Data publicarii: Joi 04 Mai 2023, 08:39
Data actualizarii: Joi 04 Mai 2023, 08:45

Atletico Madrid a obținut o victorie importantă în etapa a 33-a din La Liga.

Formația antrenată de Diego Simeonne s-a impus cu scorul de 5-1 în fața celor de la Cadiz și a urcat pe locul doi în campionat cu doar cinci etape înainte de încheierea sezonului.

Pentru Atletico Madrid au marcat Antoine Griezmann (minutele 2, 27), Alvaro Morata (minutul 49), Yannick Carrasco (minutul 57 - penalty) şi Nahuel Molina (minutul 73). Pentru oaspeți a înscris Choco Lozano (minutul 72)

Antoine Griezmann, sezon de vis la Atletico Madrid

După dubla reușită în partida cu Cadiz, starul francez a ajuns la 13 goluri și 12 assist-uri în acest asezon.

Clasamentul marcatorilor din La Liga este condus de Robert Lewandowski (18 goluri), urmat de Karim Benzema (17 goluri) și de Joselu (14 goluri).