Debut cu stângul pentru Luca Zidane în noul sezon din La Liga. Fiul starului francez, eliminat în minutul 16

Luca Zidane Spania
Data publicarii: Luni 16 August 2021, 15:02
Data actualizarii: Luni 16 August 2021, 15:08

Luca Zidane calcă pe urmele tatălui său în ceea ce privește cariera profesională, îndreptându-și atenția spre fotbal.

Luca Zidane (portar) a debutat cu stângul în noul sezon din La Liga, în meciul cu FC Sevilla, din deplasare, încheiat cu victoria gazdelor, 3-0.

În minutul 16 al partidei, fiul lui Zinedine Zidane a primit cartonașul roșu în urma unui fault asupra lui Idrissi. În plus, a fost acordată și lovitură de la 11 m, transformată de Youssef En-Nesyri.

Luca Zidane (23 de ani) a debutat ca fotbalist profesionist la Real Madrid, formație pentru care a jucat în două partide, în 2018 și 2019. Acesta a fost vândut în octombrie 2020 către Rayo Vallecano.

Celelalte două goluri au fost marcate de Erik Lamela, în minutele 55 și 79.