VIDEO Debut cu stângul pentru FC Barcelona în La Liga! Trei eliminări și câte 10 minute de prelungire pentru fiecare repriză

fc barcelona Getafe la liga Xavi Hernandez Spania
Data publicarii: Luni 14 August 2023, 08:13
Data actualizarii: Luni 14 August 2023, 08:23

FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 0-0, în prima etapă din noul sezon din La Liga.

Deținătoarea trofeului de campioană a făcut un prim pas greșit în competiția internă, nereușind să se impună în deplasarea de la Getafe.

Tensiuni și trei eliminări la Getafe - FC Barceloa

Catalanii au avut titulari două dintre achizițiile din această vară, pe Ilkay Gundogan și pe Oriol Romeu, însă nu au reușit să se impună.

Partida a fost marcată de numeroase momente tensionate, finalizate cu eliminarea lui Raphinha, a lui Xavi, dar și al unui jucător de la gazde, Jaime Mata.

În minutul 13 de prelungiri, catalanii au cerut un penalty, în urma unui fault comis asupra lui Araujo în careu, însă după consultarea arbitrajului video, abitrul a luat o decizie controversată, dictând henț la Gavi.