"De ce ii face asta lui Rusescu?" Spaniolii nu mai inteleg nimic din ce i se intampla romanului la Sevilla! Decizia care i-a infuriat pe fani:

Raul Rusescu Sevilla Spania
Data publicarii: Duminica 03 Noiembrie 2013, 11:05
Data actualizarii: Luni 04 Noiembrie 2013, 00:37

►Pandurii - Fiorentina, joi 20:00, IN DIRECT la PRO TV si Voyo.ro! #YesWeCan

Doar 7 minute a prins Raul Rusescu in primele 12 etape din Spania pana acum. Atacantul adus de la Steaua spera ca momentul sau sa vina in partida de sambata seara contra celor de la Celta Vigo. Convocat de Unai Emery pentru acest meci, Rusescu nu a jucat niciun minut!

Fanii Sevillei se revolta pe Twitter pentru modul in care e tratat jucatorul roman! Acestia s-au enervat dupa ce Emery a decis sa-l bage pe teren in minutul 59, la scorul de 0-1, pe mijlocasul Diego Perotti, in loc sa forteze cu Rusescu. Nu a fost singura schimbare care i-a enervat, in minutul 72 intrand pe teren Trochowski, un alt mijlocas! Astfel, partida s-a incheiat 0-1 iar Sevilla e doar pe locul 11 in campionat, cu 13 puncte in 12 partide.

Decizia lui Emery de a nu-l baga pe Rusescu a facut ca lucrurile sa degenereze pe site-ul de socializare, Emery fiind chiar injurat de un fan care i-a spus ca e 'fricos'.