VIDEO Celta Vigo - Real Madrid 0-1. Victorie chinuită pentru trupa lui Carlo Ancelotti

celta vigo - real madrid Celta Vigo Real Madrid Spania
Data publicarii: Sambata 26 August 2023, 08:18
Data actualizarii: Sambata 26 August 2023, 08:18

Real Madrid a câștigat chinuit pe terenul celor de la Celta Vigo, scor 1-0.

Madrilenii au controlat partida și au avut prima șansă de a înscrie în minutul 68, dar Rodrygo a ratat un penalty și echipa lui Carlo Ancelotti a stat cu emoții până la finalul jocului.

Celta Vigo - Real Madrid 0-1. Victorie chinuită pentru trupa lui Ancelotti

Fosta campioană a Spaniei a deschis scorul, în cele din urmă, abia în minutul 81, prin Jude Bellingham, iar Real Madrid a plecat cu toate cele trei puncte de pe ”Estadio de Balaidos”.

• Carlo Ancelotti

Până acum, Real Madrid are un start perfect de sezon în campionatul din La Liga. Are trei victorii din tot atâtea posibile, șase goluri marcate și unul singur primit.

Trupa lui Ancelotti are un avans de cinci puncte față de rivala Barcelona, care are un meci mai puțin, cel cu Villarreal, programat duminică în deplasare.

În următoarea rundă, Real Madrid va primi vizita celor de la Getafe, în timp ce Celta Vigo, care a rămas pe locul 16 cu un singur punct, se va deplasa pe terenul Almeriei.