Cel mai negru cosmar se poate adeveri! Vestea primita de Ronaldo, dupa ce a dat doua goluri in Supercupa Europei

Spania
Data publicarii: Miercuri 13 August 2014, 15:38
Data actualizarii: Miercuri 13 August 2014, 15:39

Ronaldo a marcat ambele goluri in Real Madrid 2-0 Sevilla, in Supercupa Europei.

Ronaldo a fost omul meciului aseara, marcand cele doua goluri ale echipei sale in victoria cu 2-0 asupra Sevillei, in Supercupa Europei.

Acesta a ajuns dupa meci in grija medicilor, care ii trateaza o tendinita acuta la genunchiul stang. Aceeasi afectiune l-a oprit pe Ronaldo sa evolueze la capacitate maxima la Campionatul Mondial, portughezul nereusind sa se refaca dupa un sezon solicitant.

Un membru in staff-ul lui Real a explicat pentru Dailymail ce se intampla cu starea de sanatate a lui Ronaldo: "Tendinita se manifesta prin dureri destul de mari la miscare dar si repaus. Singura metoda de a o trata este sa faci pauza", a spus acesta. Vestea medicilor trezeste cel mai mare cosmar al fanilor lui Real. Ronaldo este posibil sa fie nevoit sa ia o pauza de la cateva saptamani la cateva luni, anunta sursa citata.