Catalanii s-au prapadit de ras dupa penalty-ul primit de Real in minutul 96: "La ora asta gasesti mereu o comedie buna la TV" Vezi faza VIDEO! A fost penalty?

Spania
Data publicarii: Joi 26 Septembrie 2013, 12:55
Data actualizarii: Joi 26 Septembrie 2013, 19:35

►Sport.ro prezinta: NOAPTEA CEA MAI LUNGA! Sambata spre duminica: 14 ORE IN DIRECT! Vezi AICI programul!

Real s-a impus la Elche cu 2-1, dupa ce au primit un penalty dubios in minutul 96.

Elche abia ce egalase cu cateva minute inainte si totul parea ca se indreapta spre o remiza, 1-1, insa Pepe a avut alta idee.

Fundasul lui Real a simulat teribil in careu si arbitrul a dat penalty. La reluare, se vede ca Pepe se loveste de un adversar si il trage pe acesta la sol, pacalindu-l astfel pe arbitru. Ronaldo a transformat si meciul s-a terminat 2-1 pentru Real.

Reactia catalanilor nu au intarziat sa apara. Pique a postat pe Twitter imediat: "Ma uit la o comedie la TV, la ora asta sigur gasesti ceva bun", a spus fundasul Barcelonei, ironizand modul in care Real s-a impus aseara.