Carlo Ancelotti, declarații fără menajamente după înfrângerea la scor cu Girona

Real Madrid Carlo Ancelotti Girona la liga Spania
Data publicarii: Marti 25 Aprilie 2023, 23:39
Data actualizarii: Marti 25 Aprilie 2023, 23:40

Real Madrid a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 4-2, de Girona, în etapa a 31-a a campionatului Spaniei.

Toate golurile echipei Girona au fost marcate de Castellanos, în minutele 12, 24, 46, 62. Pentru Real Madrid au punctat Vinicius (minutul 34) şi Lucas (minutul 85).

În urma acestui rezultat, Real Madrid ocupă locul doi, cu 65 puncte, la  11 puncte în spatele rivalilor de la FC Barcelona, care au un meci mai puțin disputat. Girona este pe nouă, cu 41 puncte.

Carlo Ancelotti, necruțător după înfrângerea cu Girona

"Seară dificilă, să pierdem așa. La nivel defensiv a fost un meci slab, acolo s-a făcut diferența. Echipa nu a jucat, am încercat să supraviețuim doar prin acțiuni individuale. Nivelul a fost foarte slab din toate punctele de vedere.

Înfrângerea nu este niciodată în regulă, dar se întâmplă. Fără implicare la nivel defensiv, echipa are probleme. Astăzi nu ne-am ridicat la nivelul normal în apărare. Dacă jucătorii nu înțeleg acest lucru, îl voi repeta zilnic", a declarat tehnicianul italian.