Real e in finala CUPEI! Atletico 0-2 Real Madrid. Ronaldo, atacat cu brichete din tribuna, a reusit o dubla din penalty!

Atletico Madrid Real Madrid Spania
Data publicarii: Marti 11 Februarie 2014, 23:42
Data actualizarii: Miercuri 12 Februarie 2014, 00:19

Vezi aici toate fazele din Atletico Madrid - Real Madrid, in urma careia Real s-a calificat in Finala Cupei!

ECHIPELE DE START

Atletico Madrid:
Aranzubía; Manquillo, Alderweireld, Miranda, Insúa; Koke, Mario; Sosa, Diego, Cebolla; Raúl García.

Real MadridCasillas; Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Arbeloa; Illarra, Xabi Alonso, Modric; Bale, Cristiano Ronaldo, Isco.

ATLETICO MADRID - REAL MADRID, CELE MAI IMPORTANTE FAZE ALE MECIULUI

FINAL
Min 90.
Super bomba trimisa de Sosa de la 16 metri, dar Casillas intervine spectaculos si respinge.
Min 66.
Bale bate o lovitura libera de la 25 de metri, Aranzubia respinge in corner.
Min 64.
Isco centreaza in careul mic, mingea e scoasa repede de acolo.
Min 55.
Isco primeste o minge in careu, la 7 metri de poarta, o preia spectaculos, dar nu reuseste sa traga la poarta si balonul este respins de jucatorii lui Atletico.
Min 54.
Mai multe obiecte zboara din tribune atunci cand Ronaldo este la minge.
Min 52.
Adrian Lopez are spatiu pe flancul drept, centreaza in 6 metri, de unde intervine Varane si acorda corner.
Min 51.
Incidente in tribune. Fanii lui Atletico sunt extrem de nervosi.
Min 46.
Incepe repriza a doua, iar Simeone il trimite in teren pe Adrian, in locul lui Diego. La Real, iese Ramos, iar in locul sau este trimis Nacho. Manquillo, jucatorul care s-a accidentat rau la finalul primei reprize a fost inlocuit cu Juanfran.
- Ronaldo a marcat din doua penaltyuri in prima repriza, nascand glume pe internet. Acesta a marcat in ultimele 5 sezoane din 41 de penaltyuri, in timp ce toata echipa lui Atletico a avut 33 de lovituri de la 11 metri.

Min 45. PAUZA - Cristiano Ronaldo a fost lovit in cap cu o bricheta aruncata din tribune. VEZI VIDEO AICI
Min 43.
Accidentare ingrozitoare a lui Manquillo, care cade extrem de rau dupa o ciocnire cu Cristiano Ronaldo. Din fericire, fotbalistul lui Atletico nu a patit nimic. - VEZI MOMENTUL AICI
Min 37.
Cebolla trage peste poarta de la 20 de metri.
Min 32.
Inca o faza periculoasa la poarta lui Atletico, dar Ronaldo este oprit in ultima clipa, in careul mic, de Miranda.
Min 16. GOOOL REAL, 0-2! Ronaldo inscrie si de aceasta data! CLICK AICI PENTRU VIDEO
Min 15.
Penalty clar pentru Real asupra lui Bale.
Min 12.
BARA pentru Atletico! Raul Garcia trimite o bomba din afara careului, mingea se duce in bara
Min 11.
Ronaldo este din nou periculos. A reluat cu capul de la 8 metri pe langa poarta.
Min 6. GOOOL REAL, 0-1! Cristiano Ronaldo marcheaza din penalty. CLICK AICI PENTRU VIDEO
Min 5.
Cristiano Ronaldo scoate un penalty.
Min 3.
Bale are prima ocazie de gol. A reluat cu capul, de la 11 metri, pe langa poarta.
Min 1.
A inceput meciul.

MESAJUL EMOTIONANT CU CARE ATLETICO S-A PREGATIT PENTRU ACEST MECI

Dupa ce a pierdut cu 3-0 in tur, Atletico Madrid s-a pregatit fizic si psihic pentru o razbunare istorica in returul din Cupa Spaniei.

Mario Suarez a postat pe contul sau de Twitter un mesaj motivational inainte de meciul cu Real Madrid, scriind:

"Cand te trezesti dimineata ai doua posibilitati: sa te culci la loc sau sa te ridici si sa cuceresti."

In tur, Real a invins-o cu 3-0 pe Atletico, prin golurile lui Pepe, Jese Rodriguez si Angel di Maria.