"Bestia" duce Realul pe primul loc: Real Madrid 2-0 Betis Sevilla

Data publicarii: Vineri 28 Septembrie 2007, 10:49
Data actualizarii: Vineri 28 Septembrie 2007, 10:49
VEZI GOLUL SENZATIONAL AL LUI BAPTISTA

Real Madrid este iar lider. Dupa patru victorii si un singur egal in acest sezon, madrilenii lui Schuster s-au instalat in fotoliul de lider, la un punct distanta de urmaritoarele Villareal si Valencia si la doua de marii rivali de la Barcelona. In meciul cu Betis, Realul a deschis scorul prin Raul, cel care a transformat penalty-ul obtinut tot de el. Era minutul 66 si Realul avea nevoie de inca un gol pentru a transa meciul. Linistea a venit de la "Bestia" Baptista, care a inventat o foarfeca spectaculoasa pe spate cu cinci minute inaintea finalului.

Real Madrid se pregateste in liniste pentru al doilea meci din grupele Champions League, cu romanii de la Lazio. Lazio - Real Madrid va fi miercuri, LIVE pe ProTV si www.sport.ro, miercuri, de la ora 21:45.