Barcelona, victorie cu Valencia în La Liga înainte de duelul cu Mircea Lucescu! Ansu Fati, omul meciului

Barcleona Barcelona - valencia la liga Spania Imagine din Barcelona - Valencia
Data publicarii: Luni 18 Octombrie 2021, 08:31
Data actualizarii: Luni 18 Octombrie 2021, 08:37

Barcelona a câștigat cu 3-1 meciul cu Valencia și a urcat pe locul șapte în La Liga.

Catalanii au început slab partida și au primit gol în minutul nouă. Gaya a fost cel care a deschis scorul pe Camp Nou, cu un șut din afara careului.

Barcelona - Valencia 3-1. Fati, omul meciului

Bucuria oaspeților nu a durat mult, pentru că Ansu Fati a egalat nouă minute mai târziu, după o combinație cu Depay și un șut superb.

Tot Fati a scos și penalty-ul din care Barcelona a făcut 2-1. Depay a fost cel care a transformat de la punctul cu var.

Scorul final a fost stabilit de Coutinho, care a fost lăsat complet liber în careu ”liliecilor” și a punctat pentru 3-1. Pe finalul partidei a fost introdus și Sergio Aguero, aflat la prima apariție într-un meci oficial pentru Barcelona.

Barcelona are 15 puncte în La Liga și este pe locul șapte, la cinci puncte distanță de liderul Real Sociedad, dar cu un meci mai puțin. Pentru catalani urmează duelul din Champions League cu Dinamo Kiev, echipa lui Mircea Lucescu.