Barcelona, la turatie maxima inainte de Arsenal: faza spectacol Messi, gol Keita! VIDEO!

Spania
Data publicarii: Sambata 05 Martie 2011, 23:00
Data actualizarii: Duminica 06 Martie 2011, 21:48

Barcelona a batut acasa pe Nou Camp cu 1-0 pe Real Zaragoza si urca la 74 de puncte in Spania inainte de meciul decisiv din UCL cu Arsenal!

Marcatori:

43' [1 - 0] S. Keita  Vezi aici golul lui Keita!

Guardiola a ajuns la stadion direct de pe patul de spital unde a fost internat dupa ce a fost diagnosticat cu hernie de disc. Antrenorul Barcelonei a fost aclamat de intreg stadionul cand s-a ridicat de pe banca sa dea indicatii!

Guardiola i-a odihnit  pe Abidal, Iniesta, Busquets si Villa! Keita a marcat in minutul 43 dupa o faza minunata reusita de Messi. In minutul 28, Keita a avut un gol anulat in mod controversat  de arbitrul Teixeira Vitienes!

Echipele de start:

Barcelona:  Valdés, Alves, Milito, Piqué, Maxwell, Mascherano, Xavi, Keita, Messi, Bojan,  Pedro!

Zaragoza: Doblas; Diogo, Jarosik, Lanzaro, Da Silva, Obradovic; Pinter, N'Daw, Ander, Bertolo, Sinama