Atletico Madrid s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei! Horațiu Moldovan a fost rezervă la primul său meci pentru mardileni

Atletico Madrid Cupa Spaniei Horatiu Moldovan Sevilla Spania
Data publicarii: Vineri 26 Ianuarie 2024, 08:34
Data actualizarii: Vineri 26 Ianuarie 2024, 08:35

Atletico Madrid a trecut de Sevilla în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, scor 1-0.

Madrilenii au învins datorită golului marcat de Memphis Depay în minutul 79. Atletico putea trece în avantaj încă din minutul 26, însă Antoine Griezmann a ratat penalty-ul primit de echipa sa, alunecând în momentul șutului și trimițând mult peste poartă.

Horațiu Moldovan, rezervă în meciul din Cupa Spaniei

Horațiu Moldovan a fost lăsat pe banca de rezerve de către Diego Simeone pentru meciul din Cupa Spaniei, Jan Oblak fiind preferat pentru duelul cu Sevilla. Portarul român care a fost prezentat de Atletico Madrid în urmă cu două zile a putut fi observat la finalul meciului, când a mers împreună cu tot lotul madrilenilor în fața suporterilor, pentru a se bucura de victorie.

Atletico Madrid urmează să își afle adversara din semifinalele Cupei Spaniei, după tragerea la sorți. Real Sociedad, Mallorca și Athletic Bilbao s-au mai calificat în această fază a competiției.