VIDEO Asta e meciul in care tactica lui Mourinho ar fi fost facuta PRAF! CLASICUL in care Zidane, Figo si Redondo au DESFIINTAT Bayern!

Real Madrid Bayern Munchen Zinedine Zidane Spania
Data publicarii: Duminica 05 Iunie 2011, 23:35
Data actualizarii: Luni 06 Iunie 2011, 00:04

REAL MADRID 8 - 3 BAYERN | Clasicul european al anului la Madrid s-a jucat pentru copiii din Africa.

Legendele de la Real Madrid si Bayern au facut show pe Bernabeu intr-un meci de caritate! in care au stralucit Figo, Redondo sau Zidane. Mourinho nu a putut sa stea acasa. A venit si el la stadion pentru a-i saluta pe marii campioni din fotbalul modern. Meciul jucat pentru inima Africii s-a terminat 8-3 pentru Real.

Ruben de la Red si Butragueno au lovit primii pentru spanioli, apoi Super Fernando Redondo a facut ca tabela sa arate umilinta totala! Paulo Sergio i-a readus in meci pe nemti, insa entuziasmul nu a durat prea mult. Alfonso a facut 4-1 dupa numai cateva minute. Jucatorii lui Real i-au lasat si pe cei de la Bayern sa se distreze. Niko Kovac a marcat mai intai in poarta corecta, apoi si-a dat autogol, probabil cel care a contat cel mai putin in intreaga sa cariera.

Paolo Sergio a mai punctat o data cu o executie pe care e pacat sa o descrii in cuvinte. Fiul fostului presedinte de pe Bernabeu Sanz, Fernando (de doua ori) si omul care a luat Romaniei sansa sfertului de finala la Coupe du Monde, in 1998, croatul Davor Suker, s-au bucurat si ei de goluri.