Asa ceva NU s-a mai intamplat la Barcelona! Cine a fost cel mai bun pasator in MACELUL cu Sociedad

fc barcelona Jasper Cillessen Spania
Data publicarii: Vineri 27 Ianuarie 2017, 11:21
Data actualizarii: Vineri 27 Ianuarie 2017, 11:22

Desi pe teren au fost staruri precum Luis Suarez sau Leo Messi, cel mai bun pasator este probabil ultimul jucator la care s-ar gandi fanii.

Barcelona a castigat intr-un mod entuziasmant a doua mansa a sferturilor Cupei Spaniei, 5-2 contra lui Real Sociedad pe Camp Nou. In tur a fost 1-0 pentru Barcelona astfel ca problema echipei calificate nu a existat dupa ce Denis Suarez a deschis scorul in minutul 17.

Denis Suarez a reusit o dubla, celelalte goluri fiind marcate de Messi, Luis Suarez si Arda Turan. Statistica de dupa meci a surprins insa pe toata lume cand a venit vorba despre jucatorul cu cele mai multe pase incercate in aceasta partida.

Nu a fost niciunul dintre starurile care au contribuit la golurile Barcelonei. Nici macar Gerard Pique. Pentru prima data, portarul Cillessen a fost cel care a incercat de cele mai multe ori sa trimita mingea catre coechipieri - 49. Desi a pierdut categoric, Sociedad a avut 4 jucatori care au incercat mai multe pase decat Cillenssen iar Illarramendi a fost lider cu 80!