FOTO ȘI VIDEO Momente terifiante la Cadiz - Barcelona, după ce un suporter a leșinat! Portarul gazdelor a alergat cu defibrilatorul în tribune

cadiz - barcelona fc barcelona Spania
Data publicarii: Sambata 10 Septembrie 2022, 21:37
Data actualizarii: Sambata 10 Septembrie 2022, 22:30

Cadiz - FC Barcelona a fost întrerupt în minutul 86, după ce un suporter a leșinat în tribune.

UPDATE 22:29 | Partida a fost reluată, iar scorul final a fost 4-0 în favoarea celor de la FC Barcelona, golurile fiind marcate de Frankie de Jong, Robert Lewandowski, Ansu Fati și Ousmane Dembele.

UPDATE 22:10 | La aproape o oră de la incident, suporterul a fost transportat la spital, viața fiindu-i salvată de un alt spectator prezent la meci, medic cardiolog, dar și de intervenția promptă a echipa medicală prezentă la partidă.

În minutul 86 la partidei, la scorul de 2-0 pentru catalani, meciul a fost oprit după ce i s-a făcut rău unui suporter. Jucătorii au fost trimiși la vestiare, fără să se știe vești despre starea de sănătate respectivei persoane.

Un suporter aflat în spatele porții lui Cadiz a leșinat în ultimele minute de joc. Din cauza zgomotelor din tribune, portarul Ledesma a oprit mingea și a mers la marginea terenului pentru a aduce un defibrilator, pe care l-a dus rapid în peluză. A urmat o perioadă de așteptare, în care echipa medicală de la stadion a acordat primul ajutor.

Jose Mari, unul dintre jucătorii de la Cadiz a ajutat la urcarea unei tărgi în tribune, în timp ce jucătorii celor două echipe au fost surprinși în timp ce se rugau pe teren.