UPDATE | Alerta la Barcelona: Messi rateaza mai multe partide, dupa accidentarea din derbyul cu Atletico. Cat va lipsi de pe teren

Barcelona la liga Lionel Messi Spania Spania
Data publicarii: Joi 22 Septembrie 2016, 09:22
Data actualizarii: Joi 22 Septembrie 2016, 11:03

Barcelona nu a reusit sa profite de remiza Realului de pe teren propriu, 1-1 cu Villarreal, viitoarea adversara a Stelei in UEL. Catalanii au remizat si ei acasa, pe Camp Nou, cu Atletico, meciul terminandu-se cu acelasi scor.

UPDATE | Leo Messi va absenta 3 saptamani de pe teren, dupa accidentarea suferita. Potrivit presei din Spania, argentinianul s-a ales in meciul cu Atletico cu o accidentare la inghinali.

Barcelona a pierdut din nou puncte pe teren propriu, in La Liga. Campioana Spaniei a remizat in etapa intermediara programata la jumatatea acestei saptamani, reusind doar un 1-1 cu Atletico Madrid.

Catalanii nu au reusit sa profite de egalul Realului cu Villarreal (1-1), desi au avut, ce e drept, un adversar mult mai puternic - pe finalista din sezonul trecut a UCL, echipa care i-a si eliminat in semifinale.

Barcelona si Atletico au remizat cu scorul de 1-1, dupa un meci in care au marcat Ivan Rakitic (41) si Angel Correa (61).

Pentru Barcelona urmeaza meciurile cu Sporting Gijon (24 septembrie, in deplasare), Borussia Monchengladbach (28 septembrie, in deplasare) si Celta Vigo (2 octombrie, in deplasare).

Alarma: s-a accidentat Messi

O alta problema a lui Luis Enrique e ca Leo Messi a iesit accidentat din meciul cu Atletico.

Starul argentinian a fost inlocuit in minutul 59, cu doua minute inaintea golului egalizator marcat de Atletico, de Arda Turan.

Messi a calcat stramb la o faza, fara sa fie atins de niciun adversar, si s-a resimtit puternic.

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO AL PARTIDEI BARCA 1-1 ATLETICO