Rezultate soc in Spania: Real Madrid ramane lider, chiar daca a pierdut cu Valencia! Sociedad 1-0 Barcelona

Spania
Live Blog

Balonul de Aur. Ultimul capitol!

Data publicarii: Duminica 04 Ianuarie 2015, 23:48
Data actualizarii: Duminica 04 Ianuarie 2015, 23:53

23:53 04 Jan

Real Sociedad 1-0 Barcelona (scor final). Prima mare victorie pentru David Moyes in La Liga o ajuta pe Real Madrid sa ramana lider in clasament.

Real Madrid a fost invinsa astazi de Valencia in deplasare, scor 2-1, dar isi pastreaza avansul de 1 punct peste principalele urmaritoare, Barcelona si Atletico Madrid.

A fost etapa campioanei Atletico Madrid, care a reintrat in lupta pentru titlu dupa victoria, 3-1, cu Levante.

REZULTATELE COMPLETE SI CLASAMENTUL DIN SPANIA AICI

23:42 04 Jan

MIn 85 - Asaltul catalanilor nu lasa inca urme pe tabela; Suarez scapa singur cu portarul, dar nu reuseste sa inscrie. Goalkeeperul Rulli este omul meciului pentru Real Sociedad.

23:12 04 Jan

Min 57 - Neymar este trimis si el in teren si il inlocuieste pe Pedro

23:07 04 Jan

Min 46 - Leo Messi i-a luat locul lui Munir la pauza

22:52 04 Jan

Real Sociedad conduce cu 1-0 la pauza, scor la care Real Madrid isi pastreaza prima pozitie in clasament si diferenta de un punct fata de Barcelona si Atletico Madrid. Real Madrid are insa un meci mai putin disputat.

CLASAMENTUL COMPLET AICI

22:44 04 Jan

Min 42 - Luis Enrique l-a trimis la incalzire pe Leo Messi, pe care il vom vedea in teren, foarte probabil, in repriza secunda.

22:33 04 Jan

Min 32 - Penalty refuzat Barcelonei! Inigo Martinez face hent in careu, dar arbitrul lasa jocul sa continue.

22:28 04 Jan

Real Sociedad pare sa fi renuntat complet la orice intentie ofensiva. Barcelona pune din ce in ce mai multa presiune pe defensiva adversa, Suarez si Pedro au amenintat cel mai serios poarta lui Geronimo Rulli.

22:26 04 Jan

Min 25 - Suarez forteaza patrunderea in careu, este deposedat, dar mingea ajunge cu noroc la Pedro, care reia peste poarta cu un sut din 10 metri.

22:03 04 Jan

GOL Sociedad! Jordi Alba isi baga mingea in poarta din 6 metri, cu capul!

19:52 04 Jan

FINAL! Real Madrid pierde primul meci dupa 22 de partide oficiale castigate la rand!

19:23 04 Jan

GOL Valencia 2-1 Real Madrid. Gazdele intorc scorul dupa o lovitura de cap din 6 metri, dupa un corner!

19:11 04 Jan

GOL Valencia 1-1 Real Madrid. Pepe isi baga mingea in poarta la un sut de la marginea careului

18:44 04 Jan

Merita Real sa mai primeasca un penalty la acest hent?

18:18 04 Jan

Executia lui Ronaldo:

18:15 04 Jan

GOL Real Madrid. Cristiano Ronaldo deschide scorul din penalty, specialitatea casei.

17:56 04 Jan