A asteptat 28 de ani meciul cu Barca, dar il rateaza dintr-un motiv STUPID! Sapunaru s-a facut de ras in Spania: "Cum sa faci o prostie atat de mare?"

Cristian Sapunaru Barcelona Primera Division Real Zaragoza Spania Spania
Data publicarii: Duminica 11 Noiembrie 2012, 13:15
Data actualizarii: Duminica 11 Noiembrie 2012, 13:28

Noul fundas al celor de la Real Zaragoza, Cristi Sapunaru va rata super partida cu Barcelona, de saptamana viitoare, din cauza unui gest de neinteles.

Cristi Sapunaru a reusit imediat sa se impuna ca titular la Zaragoza si a bifat deja 6 partide ca titular pentru gruparea lui Manolo Jimenez, insa a intrat in gura antrenorului dupa un gest de neinteles care i-a adus o suspendare de o etapa.

Introdus din nou ca titular de catre antrenorul spaniol, 'Sapun' a bifat toate cele 90 de minute in victoria 5-3 cu Deportivo, insa fix in ultimul minut de joc, la scorul de 5-2, acesta 's-a gasit' sa traga de timp, lucru care i-a adus al 4lea galben din acest sezon si, implicit, o suspendare fix pentru meciul de saptamana viitoare, de pe Camp Nou.

Jurnalistii de la Marca au tinut imediat sa il taxeze pe fostul international roman: "Gestul lui Sapunaru este pur si simplu curios, in conditiile in care, in minutul 90, Zaragoza avea un avans lejer, iar acesta nu avea nici un motiv sa mai traga de timp; e un gest stupid!", au spus acestia.