SALVATORUL Messi: Levante 1-2 Barcelona! A.M.R 7 zile pana la El Clasico! Guardiola e la 4 puncte in spatele lui Mou:

Spania
Data publicarii: Sambata 14 Aprilie 2012, 22:43
Data actualizarii: Duminica 15 Aprilie 2012, 08:26

Barcelona a fost condusa de Levante iar Guardiola a tremurat pe banca.

Messi a fost din nou salvatorul Barcelonei si a indreptat lucrurile cu o dubla de senzatie. Mai sunt 7 zile pana la Barca - Real iar campiontul se joaca. Barcelona ramane la 4 puncte in spate.

LIVE:
Min 71: GOOOOOL! Barca primeste penalty. Messi executa fara mila aproape de vinclu.
Min 68: Messi se pregateste sa execute o lovitura libera de la 18 metri de poarta lui Levante. Mingae trece peste poarta.
Min 64: Goooool Barcelona! Messi dribleaza tot si inscrie in poarta lui Levante.
Min 59: Puyol trece milimetric pe langa o interceptie periculoasa in careul lui Levante. Meciul este foarte tensionat. Barca e condusa iar daca rezultatul ramane asa, Real Madrid se duce la 6 puncte in fata. Mai sunt doar 7 zile pana la El Clasico.
Min 52:  Barkero patrunde periculos pe partea stanga si incearca sa centreze in careu. OCAZIE MARE pentru Levante: Puyol respinge salvator.
Min 50: Barcelona nu si-a creat nicio ocazie de gol in primele 5 minute din repriza a doua. Xavi nu mai este in teren.
Min 23: GOL LEVANTE! Barkero inscrie din 11 metri dupa un hent comis de Busquets in careu!
Se tine un minut de reculegere in memoria italianului Morosini care a murit azi la meciul dintre Livorno si Pescara. Detalii aici:

Levante: Munua, Juanfran, Cabral, Ballesteros, Lopez, Iborra, Xavi Torres, Botelho, Barkero, Valdo, Kone
Rezerve: Novarro, Serrano, Navas, Farinos, Juanlu, Suarez, Ghezzal

Barcelona: Valdes, Puyol, Busquets, Xavi, Mascherano, Correia, Thiago, Fabregas, Sanchez, Pedro, Messi
Rezerve: Pinto, Iniesta, Pique, Dani Alves, Montoya, Tello, Cuenca

Barcelona nu are voie sa nu castige cu Levante daca vrea sa mai traga la titlul. Guardiola asteapta meciul direct cu Mourinho. Realul s-a dus la 7 puncte distanta dupa victoria cu 3-1 in fata celor de la Gijon.