EXCLUSIV „Nu au jucat prea bine!” Jucătorii care nu l-au impresionat pe Ionel Ganea în victoria cu Israel

Ionel Ganea Ianis Hagi Israel Nicolae Stanciu Nationala Ionel Ganea și Cristi Dulca
Data publicarii: Duminica 19 Noiembrie 2023, 21:04
Data actualizarii: Duminica 19 Noiembrie 2023, 21:08

România a câștigat meciul cu Israel din deplasare, scor 2-1, și și-a asigurat prezența la Campionatul European din 2024, care se vede pe PRO TV, PRO Arena și VOYO.

Tricolorii s-au impus în meciul cu Israel din penultima rundă a preliminariilor EURO 2024, după golurile marcate de George Pușcaș și Ianis Hagi. Pentru gazde marcator a fost Zahavi, în minutul 2. Astfel, România merge la Campionatul European din Germania.

Naționala României este neînvinsă în Grupa I, acolo unde are șanse să încheie lider, dacă nu pierde cu Elveția. Ionel Ganea a vorbit despre prestația tricolorilor de la Budapesta, mulțumit de cum s-a prezentat naționala lui Edward Iordănescu.

Ionel Ganea: „El nu prea a mers bine în prima repriză!”

Fostul atacant a dat și două nume când a fost întrebat, în dialogul cu Sport.ro, despre fotbaliștii ale căror prestații nu l-au impresionat. Lui Ganea nu i-a plăcut cum a jucat Ianis Hagi în prima repriză și nici de cum s-a prezentat căpitanul Nicolae Stanciu.

„Ianis nu prea a mers bine prima repriză. (n.r. despre gol) A vrut să paseze, la început, i-a revenit mingea și a marcat. Ianis vine după o perioadă foarte grea, a fost accidentat.

Nu toți au jucat constant, să poți scoate în evidență pe cineva. Stanciu, aseară, nu a jucat prea bine”, a declarat Ionel Ganea pentru Sport.ro.