"Sa traiti, dom' General!" Imaginea serii pe Arena Nationala: ce gest a facut Keseru spre Tata Puiu dupa golul doi! FOTO

Nationala
Data publicarii: Miercuri 19 Noiembrie 2014, 07:45
Data actualizarii: Miercuri 19 Noiembrie 2014, 07:52

Romania 2-0 Danemarca | CLICK AICI PENTRU VIDEO REZUMAT

Claudiu Keseru a fost omul meciului in victoria Romaniei cu Danemarca.

2-0 s-a terminat, cu atacantul Stelei marcand ambele goluri ale Romaniei. La primul, in minutul 53, a primit o pasa de geniu de la Chipciu, a preluat de la limita offside-ului, apoi a facut un dribling si a tras plasat, pe langa portar.

La al doilea, cinci minute mai tarziu, Claudiu a marcat din afara careului, la vinclu, dupa un sut de la 18-19 metri, din pozitie centrala.

Dupa al doilea gol, el a mers sa se bucure alaturi de colegi, insa in alegarare i-a facut un semn cu mana la frunte, salut militaresc, special pentru Iordanescu, care detine gradul de General al Armatei Romane :)