Romania este pe primul loc in grupa G!

Data publicarii: Duminica 03 Iunie 2007, 11:00
Data actualizarii: Duminica 03 Iunie 2007, 11:00
SLOVENIA 1-2 ROMANIA
Echipa nationala a Romaniei s-a instalat pe primul loc in Grupa G, dupa ce a invins-o aseara, in deplasare, pe Belarus, scor 2-1.
Dupa un start mai greu, in care romanii s-au vazut presati in cateva randuri, imediat dupa inceputul reprizei secunde, Tamas a reusit sa deschida scorul, iar in minutul 69 Nicolita a ridicat scorul la 2-0. In ultima faza a meciului slovenii au redus din diferenta, insa prea tarziu pentru a mai scoate egalul.

Si bulgarii au reusit o victorie, scor 2-0, in deplasarea din Belarus, unde Berbatov a demonstrat din nou de ce este dorit de marile cluburi ale europei si a marcat de doua ori, la primul gol ridiculizand apararea bielorusa.
Astfel in urma meciurilor de aseara, Romania ocupa primul loc in clasament, la egalitate de puncte cu Olanda, pe locul 3 situandu-se formatia bulgara, la doua puncte distanta. Belarus, Albania si Slovenia ocupa pozitiile 4,5 si 6, in timp ce Luxemburgul, fara vreun punct castigat, ocupa ultima pozitie in clasament.