Ratare COLOSALA a lui Maxim, la 0-0 cu Argentina! Mijlocasul a trimis in portar, din 5 metri! VIDEO:

Data publicarii: Miercuri 05 Martie 2014, 21:51
Data actualizarii: Miercuri 05 Martie 2014, 21:54

ACUM LIVE Romania - Argentina pe Pro TV! Click aici pentru VIDEO

Echipa nationala a Romaniei joaca de la aceasta ora un amical de gala impotriva reprezentativei Argentinei, care a venit la Bucuresti cu toate vedetele, printre care se numara Leo Messi, Gonzalo Higuain sau Kun Aguero.

Partida a inceput foarte echilibrat, iar jucatorii lui Victor Piturca au jucat extrem de dezinvolt.Chiar daca oaspetii au avut o prima ocazie mai importanta, Gonzalo Higuain trimitand in Tatarusanu din cativa metri, din lateral, jucatorii nostri au raspuns destul de agresiv, iar minutul 20 a consemnat o ocazie imensa a lui Ciprian Marica.

La doar cateva minute distanta, Alex Maxim a avut si el o ratare colosala, mijlocasul lui Vfb Stuttgart trimitand in portar, din doar cativa metri.