"Mă așteptam să fie și el titular!" Ilie Dumitrescu, după ce a văzut formula de start a României pentru înfruntarea împotriva Columbiei

Ilie Dumitrescu Ianis Hagi România - Columbia Nationala Ilie Dumitrescu / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Marti 26 Martie 2024, 20:38
Data actualizarii: Marti 26 Martie 2024, 20:49

Suprize în primul 11 al României pentru partida-test contra Columbiei, LIVE BLOG pe www.sport.ro.

România - Columbia, meci amical, se joacă în această seară pe arena Wanda Metropolitano din Madrid. După 1-1 la București în partida cu Irlanda de Nord, selecționerul Edi Iordănescu a operat mai multe modificări în formula de start.

Adversar al Columbiei la Campionatul Mondial din Statele Unite, Ilie Dumitrescu și-a exprimat surprinderea când a văzut că Ianis Hagi nu e introdus în primul 11 de antrenorul naționalei.

• Ilie Dumitrescu / Foto - Gabriel Chirea

"Îl vedeai pe Ianis Hagi titular?", a fost întrebat componentul Generației de Aur. "Mă așteptam să joace și Ianis titular. Dar Edi Iordănescu i-a dat minute aici (n.r.: România - Irlanda de Nord 1-1, precedentul meci amical) neavând multe meciuri, probabil o să-i dea și aici (n.r.: la România - Columbia). Cred că vom vedea mai multe schimbări după pauză", a declarat Ilie Dumitrescu, marți seară, la televiziunea Digisport.

România - Columbia, de la 20:30

România: Moldovan - Rațiu, Drăgușin, Burcă, Opruț - Stanciu, M. Marin, R. Marin - Moruțan, Alibec, Mihăilă

Rezerve: Niță, Aioani, Manea, Nedelcearu, Cicâldău, Pușcaș, Hagi, Drăguș, Man, Racovițan, Sorescu, Olaru, Coman, Șut, Tănase

Selecționer: Edi Iordănescu