Gest INCREDIBIL al unui jucator din Irlanda de Nord pentru echipa lui! Ce a facut dupa ce a jucat 90 de min in Romania

Irlanda de Nord Danemarca Romania Nationala
Data publicarii: Sambata 15 Noiembrie 2014, 21:37
Data actualizarii: Sambata 15 Noiembrie 2014, 21:38

Faptul ca intre Bucuresti si Coventry sunt peste 2500 de kilometri n-a fost decat un detaliu pentru el!

Titular in poarta Irlandei de Nord pe National Arena, Roy Carroll n-a avut nicio secunda de relaxare dupa meci.

A plecat cu primul avion spre Anglia, unde echipa lui de club, Notts County, avea meci de campionat in Liga a 3-a! Chiar daca Irlanda de Nord a pierdut, Carroll a fost unul dintre cei mai buni oameni de pe teren la Bucuresti. A scos nu mai putin de 6 suturi, iar fanii nord-irlandezi l-au desemnat jucatorul partidei.

Fostul goalkeeper al lui Man United a zburat spre Birmingham la ora 5 dimineata. A dormit doar cateva zeci de minute la hotel, apoi in avionul care a facut 4 ore si 40 de minute.

Daca de la Bucuresti a plecat trist, Carroll a avut toate motivele sa se felicite pentru decizia de a calatori spre Anglia in ziua meciului. Notts County a batut cu 1-0 pe Ricoh Arena din Coventry. Curtis Thompson a marcat singurul gol al meciului in minutul 72!