Final RUSINOS pentru Romania U17 in cursa pentru Euro! Zero puncte si un gol marcat, dupa ce a pierdut si ultimul meci cu Anglia

Romania U17 Nationala
Data publicarii: Vineri 27 Martie 2015, 08:41
Data actualizarii: Vineri 27 Martie 2015, 08:41

Nationala U17 a Romaniei a pierdut si ultimul meci din Turul de Elita, cu Anglia, scor 1-2.

Golurile Angliei au fost marcate de Ugbo, in minutele 7 si 53. Pentru Romania a inscris Petre, in minutul 13.

Antrenorul Bogdan Vintila a folosit urmatoarea formula de echipa: Suciu - Capusa, Ghita, Fridrich, Vladescu - Kilyen - Dobre, Oaida, Casap, Hagi (Ciobanu '68) - Petre (Coman '76).

In minutul 65, din echipa Romaniei a fost eliminat Kilyen, pentru cumul de cartonase. Tot joi, Slovenia a invins Norvegia, cu scorul de 1-0.

In primele doua meciuri din grupa, echipa Romaniei a fost invinsa de Slovenia cu scorul de 3-0 si de Norvegia cu 2-0.

Anglia a terminat pe primul loc in grupa, cu noua puncte, urmata de Slovenia - 6 puncte, Norvegia - 3 puncte si Romania - niciun punct.

Castigatoarele celor opt grupe de la Turul de Elita plus cele mai bune sapte echipe de pe locurile secunde (se elimina rezultatele cu ultima clasata) au acces la Campionatul European din Bulgaria (6-22 mai).