"E RAU!" Reactia lui Alibec la sosirea pe aeroport in Romania! Ce spune dupa accidentarea suferita cu Albania

Denis Alibec nationala romaniei Nationala
Data publicarii: Marti 21 Iunie 2016, 10:03
Data actualizarii: Marti 21 Iunie 2016, 10:04

Meciul de 10 la ProTV: Marti, 22:00, Croatia - Spania | Miercuri, 22:00, Suedia - Belgia

Denis Alibec nu a reusit sa stranga 90 de minute la acest campionat european. A jucat cateva minute cu Franta si a iesit pe targa in meciul cu Albania, dupa ce Iordanescu a decis sa-l titularizeze.

Alibec a suferit o entorsa de gradul 2 la genunchi si va sta apoximativ 2 luni pe bara. Alibec nu o va putea ajuta pe Astra in preliminariile Champions League.

La sosirea in tara in aceasta dimineata, Alibec nu parea prea optimist. Intrebat care este situatia sa, acesta a spus:

"Rau! Sa vedem maine, fac RMN si va anunt!", a declarat Denis Alibec.

Vedeti aici IMAGINI VIDEO cu sosirea nationalei Romaniei pe aeroport in aceasta dimineata.

Alibec, nota 3 in France Football

France Football a remarcat problemele fizice ale jucatorilor romani in meciul cu Albania si l-a notat pe Denis Alibec, titularul din ofensiva noastra, cu nota 3.

"In prima repriza, cand echipa sa domina, Alibec n-a reusit sa-si creeze cea mai mica ocazie. Apoi a suferit fizic, la fel precum coechipierii sai. Alibec i-a lasat locul lui Gabriel Torje dupa o ora de joc, in urma unei accidentari urate la genunchi. Atacantul a ajuns la vestiar pe targa. O seara foarte complicata pentru el", scrie France Football.