DEZASTRU pentru Romania in calificarile pentru EURO! 5 goluri primite, niciunul marcat! Romania U17 0-2 Norvegia U17

Romania Nationala
Live Blog

VREAU SA FIU MARE

Data publicarii: Luni 23 Martie 2015, 17:00
Data actualizarii: Luni 23 Martie 2015, 17:04

Euro 2015 a fost obiectivul nationalei U17 la turneul de elita din Anglia. Echipa lui Vintila a facut doua meciuri mult sub asteptari si a pierdut cu Slovenia si Norvegia, 0-3, respectiv 0-2!

20:00 23 Mar

Statistica meciului cu Norvegia:

18:44 23 Mar

Final de meci! Romania pierde din nou, 0-2! Golaverajul in grupa de elita: 0-5!

18:41 23 Mar

In ultimul minut al meciului, Norvegia ramane in 10 oameni!

17:46 23 Mar

Inca o lovitura pentru pustii lui Vintila! 2-0, in prelungirile primei reprize!

17:27 23 Mar

Romania a rezistat doar 19 minute. Daca pierde, nationala U17 rateaza orice sansa de calificare.

17:07 23 Mar

Echipele de start pentru Romania - Norvegia:

17:04 23 Mar

Romania joaca acum al doilea meci al Grupei de Elita, contra Norvegiei!

22:55 21 Mar

Final de meci, Romania pierde cu 3-0! Hagi Jr. n-a prins niciun minut in teren.

22:04 21 Mar

In minutul 2 de prelungire al primei reprize, Mlakar a mai inscris o data! E 3-0 pentru Slovenia!

21:14 21 Mar

Castigatoarele celor 8 grupe de la Turul de Elita plus cele mai bune 7 echipe de pe locurile secunde (se elimina rezultatele cu ultima clasata) se califica la Campionatul European din Bulgaria (6-22 mai).

21:08 21 Mar

Dezastru pentru pustii lui Vintila! Romania e condusa cu 2-0 dupa 5 minute! Mlakar (2) si Sredojevic (5) au marcat!

21:07 21 Mar

Anglia 3-1 Norvegia, e primul meci jucat in grupa.

21:03 21 Mar

Rezervele Romaniei: Hodoroaba, Gisa, Casap, Grecu, Coman, Hagi, Mihalcea

20:58 21 Mar
20:56 21 Mar

Nationala lui Hagi Jr. e in grupa cu Anglia, Norvegia si Slovenia. La grupa finala din Anglia participa jucatori nascuti dupa 1 ianuarie 1998, anul ultimei participari a Romaniei la un campionat mondial!

Prima partida pentru tricolori se joaca ACUM, contra Sloveniei! AICI AI ECHIPELE DE START!

Urmeaza meciuri de 5 stele cu Norvegia si Anglia, luni, la ora 17:00, respectiv joi, la 21:00!

Romania a scapat de pustiul magic Odegaard. Norvegianul de la Real Madrid nu joaca in nationala U17. Are treaba in calificarile echipei mari!

La 14 dupa ce tatal sau pleca de la nationala la finalul unui meci cu Slovenia, Ianis Hagi isi incepe cea mai importanta misiune de pana acum din cariera tot in fata aceluiasi adversar! Are sansa de a fi remarcat de scouterii milionarilor din Premier League, dar si de trimisi de la Barca, Real, Juventus, Milan, Inter sau PSG! Tot la Euro U17 s-au lansat pusti evaluati azi la zeci de milioane de euro, printre ei Gotze, Morata, Kroos, Sahin sau Fabregas!