VIDEO Am cucerit și Ungaria după 2-2 cu Elveția! Cuvinte superbe ale maghiarilor după egalul ”tricolorilor” de la Lucerna

Echipa Nationala nationala Elvetiei Nemzeti Sport preliminarii euro 2024 valentin mihaila Nationala
Data publicarii: Marti 20 Iunie 2023, 11:45
Data actualizarii: Marti 20 Iunie 2023, 11:51

România a remizat luni cu Elveția, scor 2-2, după ce a fost condusă cu 2-0. Valentin Mihăilă a marcat ambele goluri ale României.

Sub titlul ”Marea renaștere românească în Elveția”, cotidianul maghiar Nemzeti Sport a acordat meciului Elveția - România, 2-2 la Lucerna după ”dubla” lui Valentin Mihăilă din final, un spațiu generos în ediția de astăzi.

”Elveția a lăsat să-i scape din mână victoria în fața României.

Țara din Alpi părea să fi tranșat confruntarea cu vecinii din est la începutul primei reprize, Zeki Amdouni înscriind pentru 2-0 înainte de pauză, iar echipa gazdă a continuat să domine și partea secundă.

”Șutul-bombă” al lui Valentin Mihăilă

Apoi a venit pierderea neașteptată a victoriei: în minutul 89, jucătorii elvețieni s-au aflat în fața porții românești, apoi au pierdut mingea în interiorul suprafeței de pedeapsă, iar Valentin Mihăilă a finalizat contraatacul oaspeților cu un gol.

La scurt timp după aceea, românii s-au pus din nou în mișcare, Mihăilă primind o minge excelentă și înscriind golul egalizator cu un șut-bombă”, au scris cei de la Nemzeti Sport.