VIDEO Fenomenul Valentin Mihăilă! În 3 minute, a înscris la națională cât în tot sezonul la Parma + turneu final ratat din cauza accidentării!

valentin mihaila Campionatul European under 21 Echipa Nationala Parma preliminarii euro 2024 Nationala
Data publicarii: Marti 20 Iunie 2023, 09:39
Data actualizarii: Marti 20 Iunie 2023, 09:42

România a egalat in extremis Elveția în preliminariile Euro, 2-2 după ”dubla” extremei de la Parma din minutele 89 și 90+2.

Dubla senzațională a lui Valentin Mihăilă din Elveția - România 2-2, din minutele 89 și 90+2 ale întâlnirii de la Lucerna, i-a impresionat și pe jurnaliștii din Italia, acolo unde „tricolorul” evoluează pentru Parma, în Serie B.

Parma Live nu s-a ferit de cuvinte mari, într-un articol intitulat ”Mihăilă, eroul serii: intră de pe bancă și înscrie o dublă”.

Practic, extrema de la Parma a marcat la națională în doar trei minute exact cât a înscris în întreg sezonul de Serie B, adică două goluri (în 2-2 cu Bari și 3-3 cu Genoa, jucate în august și septembrie 2022)!

Accidentările i-au distrus întreg sezonul lui Valentin Mihăilă

Cu mențiunea că ”tricolorul” a fost de multe ori accidentat atât anul trecut, cât și acest an, așa cum este și acum, de altfel, după prestația de excepție din meciul cu Elveția.

După ce s-a bucurat excesiv la golul al doilea, Mihăilă a acuzat probleme medicale și a șchiopătat vizibil în ultimele minute ale întâlnirii de la Lucerna.

Jucătorul Parmei a suferit o ruptură și cu siguranță nu va putea evolua la turneul final al Campionatului European Under-21 care va începe în această săptămână și la care selecționerul Emil Săndoi îl convocase inițial.